Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaZakończenie roku szkolnego w Porębie Spytkowskiej
Gmina Brzesko - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Zakończenie roku szkolnego w Porębie Spytkowskiej

12 miesięcy temu

Nauczyciele i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Porębie Spytkowskiej optymistycznie powitali rozpoczynające się wakacje. Zakończony właśnie rok szkolny 2022/2023 obfitował w wiele wydarzeń mających wpływ na rozwój placówki. Uczestniczący w uroczystości zakończenia roku szkolnego burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, podsumowując działania gminy w dziedzinie oświaty, przedstawił również plany na przyszłość, w tym także związane z rozbudową bazy sportowo-oświatowej. 

Podczas uroczystości burmistrz Tomasz Latocha wręczył Bernadecie Zapiór, nauczycielce edukacji wczesnoszkolnej, nagrodę za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2022/2023. 

Wszyscy mieszkańcy Poręby Spytkowskiej z wielką radością przyjęli informację, że w niedalekiej przyszłości przy miejscowej szkole wybudowana zostanie długo oczekiwana sala. Będzie to jedna z trzech obiektów, które powstaną także w Buczu i Szczepanowie.

W Porębie został już wytyczony teren, na którym stanie połączona z budynkiem szkolnym za pomocą przewiązki sala o namiotowej konstrukcji z łukowatym dachem. Mieścić się w niej będzie boisko o wymiarach 24 x 12 metrów, na którym obok programowych lekcji wychowania fizycznego będzie można organizować rozgrywki w piłce ręcznej, halowej piłce nożnej, siatkówce, koszykówce i badmintonie. Koszt budowy tego obiektu wynieść ma 3 135 397 złotych. 1 351 097 zł to środki własne gminy, pozostałą część kosztów stanowi dofinansowanie w wysokości 1 784 300 zł pozyskane przez Urząd Miejski z Ministerstwa Sportu i Turystyki Programu Olimpia, którego pełna nazwa brzmi „Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Sportowych”.


Galeria

  • 1-16-2.jpg